VYJADRENIE ZRIAĎOVATEĽA KU ŠKOLNÉMU OD 01.03.2021 (POČAS TRVANIA MIMORIADNEJ SITUÁCIE)

Termín úhrady je do 10. dňa v kalendárnom mesiaci.

POPLATKY

Úhrada poplatkov za dochádzku dieťaťa do MŠ.

Výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť materskej školy je určená Všeobecne záväzným nariadením Mesta Sobrance č.3/2023

VZN č.3_2023 o určení príspevku.pdf (209627)

Príspevok na čiastočnú úhradu výdavkov (ďalej „školné“) uhrádza zákonný zástupca dieťaťa vždy do 10. dňa príslušného mesiaca, za ktorý sa školné uhrádza. Zákonný zástupca môže uhrádzať školné aj naraz za viac mesiacov.

V doklade o zaplatení je potrebné uviesť meno a priezvisko dieťaťa, príslušnú triedu, ktorú dieťa navštevuje a obdobie, za ktoré je platba realizovaná. Platba sa môže realizovať:

• Poštovou poukážkou (šekom)
  • Bankovým prevodom
  • Internetbanking

na číslo účtu  SK02 0200 0000 0032 2460 1757.

Po úhrade školného žiadame rodiča preukázať platbu dokladom o zaplatení triednej učiteľke.

Neuhradenie školného v stanovenom čase sa považuje za porušenie Školského poriadku a môže viesť k  predčasnému ukončeniu predprimárneho vzdelávania dieťaťa v materskej škole.

Poplatok sa neuhrádza za dieťa šk. rok pred plnením povinnej školskej dochádzky a za dieťa s odkladom povinnej šk. dochádzky.

Úhrada poplatkov za stravu dieťaťa v MŠ.

Výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v ŠJ materskej školy a výška príspevku na režijné náklady je určená Všeobecne záväzným nariadením Mesta Sobrance č. 9/2022 zo dňa 13.12.2022 v sume:

• 1,70 eur náklady na potraviny,
  • 0,30 eur režijné náklady,
  • spolu za stravnú jednotku 2,00 eur.

Príspevok (ďalej „stravné“) uhrádza zákonný zástupca dieťaťa vždy do 15. dňa príslušného mesiaca vopred, za ktorý sa stravné uhrádza.

V doklade o zaplatení je potrebné uviesť meno a priezvisko dieťaťa, príslušnú triedu, ktorú dieťa navštevuje. Platba sa môže realizovať:

• Poštovou poukážkou (šekom)
  • Bankovým prevodom
  • Internetbanking

na číslo účtu  SK54 0200 0000 0032 2462 2355.

Neuhradenie stravného v stanovenom čase sa považuje za porušenie Školského poriadku a môže viesť k  predčasnému ukončeniu predprimárneho vzdelávania dieťaťa v materskej škole.

Odhlasovanie detí zo stravy je možné deň vopred alebo do 8 °° hod. v daný deň v prípade náhleho ochorenia dieťaťa u vedúcej školskej jedálne osobne alebo na t. č. 0903 378 876. Prípadne iné zmeny v dochádzke dieťaťa do MŠ je rodič povinný bezodkladne hlásiť vedúcej ŠJ. Za neodobratú neodhlásenú stravu uhrádza rodič plnú stravnú jednotku.

Podmienky týkajúce sa úhrady poplatku pre deti rok pred plnením povinnej šk. dochádzky

Štátna dotácia na stravnú jednotku predškoláka je 1,40 eur. Zákonný zástupca teda dopláca k jednej stravnej jednotke 0,60 eur. Dotácia sa poskytuje len vtedy, ak sa dieťa zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu. V prípade že rodič dieťa zo stravy neodhlási, je povinný uhradiť celú sumu stravnej jednotky, t. j. 2,00 eur. Na začiatku dochádzky dieťaťa do MŠ uhradí rodič sumu 20,- eur a následne vždy po 2 mesiacoch dostane vyúčtovanie a sumu následného poplatku na úhradu stravného.

slúži len pre potreby detí (mikulášske balíčky, karneval, Deň detí, ...)

Viac tu: https://msruskov.webnode.sk/poplatky/a
slúži len pre potreby detí (mikulášske balíčky, karneval, Deň detí, ...)

Viac tu: https://msruskov.webnode.sk/poplatky/