Platné nariadenia v súlade s pokynmi MŠ SR

09.03.2021 20:50

Rodičom/zákonným zástupcom pripomíname nariadenia, ktoré sú v platnosti a sú v súlade s pokynmi MŠ SR:

• Zákonný zástupca zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri privádzaní dieťaťa do materskej školy, počas pobytu v šatňovom/vstupnom priestore materskej školy a pri odvádzaní dieťaťa z materskej školy v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk).
  • Dodržiava pokyny riaditeľa materskej školy, ktoré upravujú podmienky konkrétnej materskej školy na obdobie školského roku 2020/2021.
  • Pri pobyte v interiéri a v exteriéri materskej školy nosia deti rúška. Zákonný zástupca zabezpečí dieťaťu vhodné rúško, a taktiež umiestni rezervné rúško do šatňovej skrinky dieťaťa. Rúško nie je povinné pre deti do 3 rokov.

(https://www.minedu.sk/data/att/17695.pdf)

• Rešpektuje zákaz nosenia hračiek a iného materiálu alebo pomôcok z domáceho prostredia do materskej školy.
  • Celkový čas zdržiavania sa osôb sprevádzajúcich deti do materskej školy vo vonkajších a vnútorných priestoroch materskej školy obmedziť na nevyhnutné minimum. Dieťa môže sprevádzať vždy len jeden zákonný zástupca.
  • Materská škola, v prípade podozrenia na akútne ochorenie (nielen na COVID-19), dieťa nepreberie. Ak dieťa v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID-19, resp. iného ochorenia, budú kontaktovaní zákonní zástupcovia, ktorí ho z materskej školy bezodkladne vyzdvihnú.

• Zákonní zástupcovia dieťaťa sú povinní dodržiavať všetky ďalšie nariadenia a pokyny, ktoré sú uvedené v Pláne prevádzky a vnútorného režimu materskej školy v súvislosti s výskytom ochorenia Covid-19 a v jeho Dodatkoch (zverejnené na www.ms-sobrance.webnode.sk).

• Ďakujeme Vám, že rešpektujete všetky aktuálne platné nariadenia, lebo tým chránite zdravie svojich blízkych i zamestnancov školy!